תוכניות לצרכי רישום

 

הכול על תוכניות לצרכי רישום

בניית בית כרוכה בהוצאות גדולות ובבירוקרטיה מרובה, אך בשביל לבנות בית אין אפשרות להתחמק מכל אלו. עוד לפני שלב הבנייה ישנו שלב התכנון שבו מעורבים בעלי מקצוע רבים כגון אדריכל, מודד, מעצב ועוד. אך בשביל להתחיל ולתכנן בית הבית צריך להיות רשום ועל כן צריך שיהיו תוכניות לצרכי רישום על מנת שאפשר יהיה למקם את הבית או השטח על המפה. כדור הארץ מחולק על ידי קביעה מתמטית לגושים וחלקות ובשביל שהשטח יהיה רשום בטאבו צריך להכין לו תוכנית ולמפות אותו. רישום בטאבו פירושו קביעת עובדה מוגמרת לגבי היקף השטח וגבולותיו, וכן שיוכו לאדם זה או אחר שמעתה והלאה יהיה בעל השטח. בשביל כל אלו צריך תוכניות לצרכי רישום בטאבו.

 

הכנת המפה

כפי שציינו בשביל שאפשר יהיה לרשום שטח מסוים בטאבו צריך תוכניות לצורכי רישום המתבצעות על ידי בניית מפה טופוגראפית. בניית מפה זו מתבצעת על ידי מודד מוסמך אשר רושם קודם כל את היקף השטח, מדרכה הקרובה לו, כביש גישה וכדומה ולאחר מכן עובר לשטח עצמו וממפה את כל הכלול בו כדוגמת: קווי חשמל, קווי מים, תשתיות תת קרקעיות, וכל מה שעולה בדעתו אשר יכול לעזור בשביל אותן תוכניות לצרכי רישום. כל אלו ובעיקר קווי גובה צריכים להיות מותאמים לרישומי המרכז למיפוי ישראלי אשר קובע את קווי הגובה בכל מקום. המפה עצמה כוללת בסופה את שם המודד, הטלפון שלו, מספר הרישיון שלו וכן חתימה מקורית.

 

איתור מודד טוב ומקצועי

כפי שציינו בשביל תוכניות לצרכי רישום צריך קודם כל למפות את החלקה המיועדת ולכן חשוב לבחור את איש המקצוע הטוב ביותר. בחירת מודד מקצועי לצורך תוכניות לצרכי רישום צריכה להתבצע בעזרת אנשי מקצוע אחרים מהתחום כגון אדריכל, או על ידי חוות דעת מבעלי בתים שנעזרו בשירותיו בעבר והיו מרוצים הן בפן המקצועי והן בפן האישי-שירותי. דבר נוסף חשוב בעת חיפוש מודד מוסמך לצורך מיפוי השטח והכנת תוכניות לצרכי רישום הוא שאותו איש מקצוע יהיה בעל הביטוחים המתאימים בכדי שאם תקרה איזו שהיא תקלה ובעקבות טעות במיפוי יתווספו הוצאות נוספות או תביעה משפטית, יהיה מי שיכסה את ההוצאות הללו ויהיה את מי לתבוע. תוכניות לצרכי רישום הינן נצרכות אם כן בשלב ראשוני בתכנון הבית ובלעדיהם לא יהיה ניתן להתקדם בתכנון ולא יהיה ניתן להתחיל בשלב בניית הבית.

IMK - הקמת אתרים