מודד מוסמך

 

איך תבחר מודד מוסמך?

כל אחד מאיתנו חולם כל חייו להגיע לרגע הזה, בניית בית. בית הוא העוגן שלנו ומקום "לנחות" בו בסוף יום מתיש. שלא כמו בבית שכור התחושה בבית אמיתי הינה שונה לגמרי, הרגשה בטוחה. אחרי שהגענו לרגע הזה מתחיל תכנון הבית שהינו עבודה אין סופית ומתישה אך רק לאחריה ניתן להתחיל באמת בבניית הבית. ישנם אנשי מקצוע רבים הקשורים לתכנון הבית החל באדריכל שמתכנן לנו את הבית ואיך הוא ייראה לשביעות רצוננו, דרך יועצים המתמחים בחשמל ומים, עורך דין המתעסק בפן הבירוקרטי משפטי וכלה במודד. מודד מוסמך הינו חובה בכל תכנון בית מכיוון שאי אפשר להתחיל לתכנן לפני שהמודד מכין מפה טופוגראפית הן לתכנון והן להיתרי הבנייה.  

 

המפה

מודד מוסמך חייב לדעת בדיוק איך מכינים מפה טופוגראפית לבית המיועד הכוללת את המיקום המיועד של השטח, ת.ב.ע, מספר מגרש, גוש וכו' וכן לכלול במפה את כל העצמים אשר קיימים בשטח כגון: מדרכות, גדרות, תשתיות חשמל, תשתיות מים וכל מה שאותו מודד מוסמך רואה בשטח. המודד גם צריך להכניס קורדנאטות המתאימות למפות של המרכז למיפוי ישראלי.

 

איך בוחרים?

כמו כל דבר בחיינו אנו נרצה למצוא את נותן השירות הטוב ביותר אך במחיר שווה לכל נפש. מודד מוסמך כפי שציינו הינו אחד היועצים החשובים ביותר בזמן תכנון הבית ולכן נרצה שאיש מקצוע זה יהיה מהשורה הראשונה. ניתן למצוא מודד מוסמך בדפי זהב או באחד האינדקסים השונים באינטרנט אך כמו כל דבר כדאי להיוועץ באנשי מקצוע מהתחום כדי שיעזרו לנו לאתר את נותן השירות הטוב ביותר ולכן אחד מאותם בעלי מקצוע שכדאי להיוועץ בו לגבי מודד מוסמך הוא האדריכל שבדרך כלל ירצה לעבוד רק עם הטובים ביותר. דרך נוספת היא בירור ברשויות המקומיות לגבי מודד מוסמך שנחשב פופולארי באזור ואשר יש לגביו המלצות רבות כמה שניתן ממקבלי השירות ממנו בעבר.

 

מחירים

כמו כל בעל מקצוע במקצועות החופשיים גם מודד מוסמך ניתן למצוא במחיר זה או אחר, יקר יותר או זול יותר. אל לנו לשכוח שמדובר בהוצאה גדולה סביב בניית ותכנון הבית ולכן חבל יהיה לקחת איש מקצוע שלא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר ואנו נפסיד מזה בסופו של דבר הרבה כסף. ולכן מודד מוסמך חייב להיות הטוב ביותר גם אם העלות שלו היא גבוהה מעט ביחס לאחרים באותו התחום.

IMK - הקמת אתרים