יועץ מדידות

 

איך לבחור יועץ מדידות טוב

בניית בית הינו חלומו של כל אדם בישראל. שנים של חיסכון כספי, לקיחת משכנתא והלוואות מגיעות לשיא בעת ההחלטה על רכישת בית, בין אם מדובר על בית בבניין מגורים ובין אם מדובר על בניית בית פרטי. השוני ביניהם הוא שבבניית בית כחלק מבניין מגורים רוב אנשי המקצוע מיובאים על ידי הקבלן ובבניית בית פרטי המעורבות של בעל הבית גדולה יותר והוא יכול להיות שותף בבחירת אנשי מקצוע. בניית בית מתחילה בתכנונו וזהו השלב הקריטי ביותר וישליך על כל שלב ושלב בבנייה העתידית. אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר הוא יועץ מדידות שייתן את זווית הראייה שלו לכל הקשור בתכנון. יועץ מדידות צריך להיות מודד מוסמך או לחבור לאחד כזה על מנת שכל העבודה תכוסה באופן הטוב ביותר וכדי שאפשר יהיה להתחיל בעבודות.

 

מהו תפקידו של היועץ?

יועץ מדידות כפי שציינו צריך להיות מודד מוסמך וצריך לדעת למפות את השטח באופן הטוב ביותר בכדי שאפשר יהיה להתחיל בבנייה. המדידה מתבצעת על ידי בניית מפה טופוגראפית הכוללת דבר ראשון את מיקום החלקה, הגוש, גבולות השטח, תוואי השטח וכל הקשור לנתוניו הרשומים כחוק.  לאחר מכן יועץ מדידות אשר בונה את המפה הטופוגראפית יפקח על הרישום או ירשום בעצמו את כל הפריטים והעצמים שישנם בשטח הכוללים את רשת החשמל, קווי המים, מדרכות, כביש גישה לשטח, תשתיות תת קרקעיות וכן את קווי הגובה האבסולוטיים תוך סנכרון עם רשת הגבהים של המרכז למיפוי ישראל. בסוף המפה צריך להיות רשום שם המודד, טלפון, מספר רישיון וכן חתימה מקורית.

 

דברים שחשוב לוודא

בעת בחירת יועץ מדידות או מודד מוסמך ישנם מספר דברים שחשוב לוודא בכדי שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר. הדבר הראשון הוא ניסיונו של יועץ מדידות ספציפי על סמך תעודות שיש לו, בנוסף כדאי מאוד לקבל עליו המלצות מכאלה שעבדו איתו בעבר ויכולים להעיד על מקצועיותו ואופן העבודה עימו. בנוסף, יועץ מדידות צריך להיות בעל הביטוחים המתאימים וזאת בכדי שאם תהיה איזו שהיא בעיה כדוגמת טעות במדידה שתהיה כרוכה בעלויות ובהוצאות כספיות נוספות ניתן יהיה לכסות את העלויות הללו בעזרת חברת הביטוח בה הוא מבוטח.

 

לסיכום

יועץ מדידות הינו אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בבניית הבית ובחירתו יכולה להיות קריטית להצלחת הבניה כמתוכנן ועמידה בזמנים אל מול שאר נותני השירות במהלך התכנון והבנייה.
 

IMK - הקמת אתרים